Makyaj, Make Up, Makyaj Yapımı, Benefit, Babor, Zara, Mac, Makyaj Malzameleri, Urban Decay, Sigma, Real Techniques

5 Eylül 2013 Perşembe

ALKALİ SU NEDİR?

ALKALİ (İYONİZE) SU NE İŞE YARAR?

  Herkese merhabalar, bugun kozmetik dışı bir yazıyla karşınızdayım. Son bir haftadır yeni duyduğum hayatıma giren bi kürden bahsetmek istedim. 

Alkali suyu duyunca buda neyin nesi diye şaşırdım. Alkali su bildiğimiz karbonatlı su. Büyük bir bardak suya 1 çay kaşığı karbonat koyup karıştırıyorsunuz ve oluyor size alkali su :) önceden ağzımızda yara çıktığında bu sudan yapıp çalkalardık iyi gelirdi.bundan öte bir bilgi sahibi değildim.
Ama çok iyi geldiğini duyunca bende içmeye başladım. Açıkcası içmekte baya zorlandığımı kabul etmeliyim. deneyelim bakalım ne değişicek merak ediyorum. Ne işe yaradığına gelince.... işte bazı bilgiler...


Yaşlanmayı yavaşlatır:
Güçlü antioksidan etkisi vardır. Genlerimizin hasar görmesine engel olur. Hücrelerimizin yenilenme kusurlarını azaltır.

Kilo vermemize yardımcı olur:
Vücudumuz kurtulamadığı asidik atıkları yağlarımıza bağlayarak saklar. Zayıflarken bu asitler tekrar ortaya çıkarlar. Alkali su, vücudumuzun yağlarımızı tutmak için duyduğu ihtiyacı kaldırır. Tekrar vücuda karışan asitleri antioksidan etkisiyle nötralize ederek organlarımızın çürümesine engel olur. Serbest radikalleri durdurur. Zayıflamayı hızlandırır, zayıflarken organ ve damar sağlığımızı korur. Sağlıklı yağ ve kas dengesinin kendiliğinden oluşmasına izin verir.

PH dengesini ayarlar:
Alkali su, vücut sıvılarımızı alkali sınırlara çeker, asidik atıklara karşı alkali söndürme rezervini yükseltir, içerdiği kalsiyum, magnezyum ve diğer mineraller ile kemik kaybını önler. Mineral ihtiyacımızı gidermeye doğal bir katkı sağlar.

Bağışıklık sistemini destekler:
Vücudun asitlenmesi bir hastalık değildir, fakat hastalıklar için oldukça elverişli bir ortam yaratır. Çünkü önce savunma hücrelerimizi zayıflatır. Alkali, iyonize, bazik ve antioksidan su vücudumuzun pH değerini yükselterek savunma sistemimizi bakteri ve virüslere karşı güçlendirir. Serbest radikalleri etkisizleştirir.

Asidik artıkları temizler:
Vücüdumuz asit üreten besinlere, kirlenmeye ve strese karşı sürekli bir mücadele içindedir. Bunların içinde en zararlısı strestir. Küçük bir adrenalin yükselmesi bile tüm alkalileşme sürecini olumsuz etkilemeye yeter. Alkali su kanımızın ulaştığı her hücreye ulaşarak asiditeyi bir yangın söndürücü gibi etkisiz hale getirir.

Damarları açar:
Asidite damar iç yüzeyini tahriş eder. Buna enflamasyon ya da yangı denir. Vücudumuz damarların delinmemesi için tahriş olan yüzeyleri kolestrol ile sıvayarak yamar, onarır. Başka elemanlarla birleşerek damar iç duvarında birikir, geçişi daraltır. Bu birikim koparak damar yolunu tıkarsa kalp krizi olur. Damarlarımızdaki asidite düşünce enflamasyon da düşer, kolestrol de ! Bitkisel besinlerle desteklenen alkali su kullanımı damar sağlığının en etkili ve doğal bir ilacıdır. Daha önce meydana gelen farkında olmadığınız tıkanıklıklar yalnızca doğru beslenmeyle birkaç yıl kadar bir sürede eriyerek açılır.

Besin emilimini kolaylaştırır:
Bir su molekülü 15 – 25 H2O molekülünden oluşur. İyonizasyon işlemi ile su molekülü 4-5 H20 molekülü büyüklüğüne küçültülür. Küçük su molekülleri besinlerle daha kolay birleşir ve hücre duvarlarından daha kolay geçer ve on katı fazla nemlendirme ve besin desteği sağlarlar.

Vücudu nemlendirir:
Alkali su iyoniserlerinin oluşturduğu küçük su moleküllerinin yüzey gerilimi düşük, içindeki minerallere rağmen içimi yumuşaktır. Her şeyden önemlisi tüm vücüt hücrelerine büyük bir hızda girer. Olağanüstü nemlendirme etkisi vardır.

Zinde ve enerjik yapar:
Damarların açılması organların kanla beslenmesini sağlar. Daha fazla oksijen ve elektron daha fazla enerji ve daha az zararlı atık demektir. Sonuç olarak yorgunluk kaybolur, sağlık, istek, neşe ve mutluluk artar.

Böyle bişeymiş. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Sevgiler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder